تبلیغات
۩ T E F L ۩

Teaching English as a Foreign Language 

http://KALID.ir

Subject Matters

Archive

Extra Pages

Statistics

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • این ماه :
  • ماه قبل :
  • آخرین بازدید :
  • بروز رسانی :

63- منابع کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی (2)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام. حالتون چطوره؟ خوش می گذره؟ چه می کنید با آغاز مدارس؟ شلوغیه خیابونا؟ باز آمد بوی ماه مدرسه... اگر خاطرتون باشه در مطلب 47 چندتا از منابع بخش متدولوژی کارشناسی ارشد آموزش زبان را خدمتتون معرفی کردم. اگر هم سوالی در مورد کارشناسی ارشد زبان دارید مطلب 47 خالی از فایده نیست. تو همون مطلب 47 کتابهایی که به نظر من در مورد روش تدریس یا همان متدولوژی بود را معرفی کردم امروز می رسه نوبت آزمون سازی. آزمون سازی یا Testing از اون درسهایی که بچه های آموزش حالا حالا با هاش کار دارند. بنابراین تو دوره ارشد خیلی بهش پرداخته می شه. مثله اون بخش قبلی کتابها را به دو دسته تقسیم می کنم. یه دسته کتابهایی که خوندن کل کتاب را توصیه می کنم. توصیه اکید. از اول تا آخر. بهتره این کتابها را همین الان بخرید و ان شاءالله وقتی قبول شدید حتما نیاز دارید.

یه دسته هم کتابهایی هستند که باید گزینشی خونده بشه. کتابهایی که تمام مطالب آنها مورد آزمون ارشد نیست اما مطالبی دارند که در درک و فهم مطالب بقیه کتابها کمک بسیاری می کنه. این دسته کتابها را می تونید از کتابخانه های دانشگاهی تهیه کنید. نمی گم بخرید اما قبول شدید برای نوشتن مقاله و تحقیق و .... حتما نیاز دارید. نام کتاب به صورت درشت و کج نوشته شده . پس از آن نام نویسنده است که با حروف بزرگ و زیرخط مشاهده می کنید. سپس به ترتیب ناشر و سال نشر. البته شاید جدیدتر هم باشه اینها کتابهایی بود که من خودم در اختیار داشتم.

 ان شاءالله کتابهای مفید دیگری هم پدا کردم خدمتتون می گم. راستی خواننده گرامی اگر خواهان شرکت در آزمون ارشد هستی و مایل به بررسی سوالهای سالهای گذشته به بنده اطلاع بدید که این کار را همین جا  انجام بدیم. قسمت اول:

Testing Language Skills: From Theory to Practice. Dr. H. Farhady, Dr. A. Ja’farpur. SAMT , 2003

قسمت دوم: (اینها اولویت داره از زیاد به کم)

A Dictionary of Language Testing. S. A. Mousavi. RAHNAM. 2003

Funamental Consideration in Language Testing. L. F. BACHMAN. Oxford. 1990

شاید تعجب بکنید چرا انقدر کم. نه؟ جای تعجب نداره. چون کتابی که نویسنده آن پروفسور فرهادی باشه دیگه نیازی به مکمل نداره. و اون کتاب آقای سید عباس موسوی هم فوق العاده است. عالی. توپ. این دو تا را بخرید. سومی هم هر وقت قبول شدید بخرید کتاب درسی است. این بکمن را دست کم نگیرید. کسی واسه خودش. یا حق

 

Latest Posts

Favorites

Holy Quran

Quran

جمکران

عرفان

موعود

دانلود مقالات رایگان

Asian EFL Journal

Exam English

Dictionary

TOEFL

Directory of Open Access Journal

Iranian Journal of Language Studies

ESL Library